31 gru 2021

Gubernator Nowego Meksyku Grisham ubiega się o reelekcję

Gubernator Nowego Meksyku Grisham ubiega się o ponowny wybór

Posted by Nancy Moraa on 08/17/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 18 sierpnia 2020. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W e-mailu do wyborców, gubernator Michelle Lujan Grisham (D) omówiła, w jaki sposób utworzyła grupę roboczą dla ruchu reformy marihuany w Nowym Meksyku. Gorąco namawiała ustawodawcę do uchwalenia legalizacji. Jednak ustawodawcy nie byli w stanie osiągnąć porozumienia przed końcem sesji w 2020 roku. A Gov. Grisham jest gotowa podjąć walkę ponownie, jeśli zostanie ponownie wybrana.

"Gdyby zatwierdzili, wtedy wpływ gospodarczy stworzyłby tysiące nowych miejsc pracy i zrównoważone źródła dochodów państwa, aby zainwestować w jaśniejszą przyszłość dla Nowego Meksyku" - powiedziała.

Powrót w maju, Luhan Grisham również zrobić ten sam punkt. Wskazała, że opodatkowanie i uregulowanie marihuany mogłoby pomóc uporać się ze stratami ekonomicznymi wywołanymi przez pandemię koronawirusa.

"Nie podjęłam tej decyzji lekko. Wysłuchałem głębokich obaw ludzi, których życie zostało wywrócone do góry nogami przez niesprawiedliwe skutki drobnych wyroków skazujących za posiadanie marihuany wraz z niezaprzeczalnym wezwaniem do zwiększenia bezpieczeństwa publicznego, szczególnie dla dzieci w Nowym Meksyku" - napisał gubernator w nowym mailu. "Ale jedna rzecz stała się jasna dzięki tym wszystkim wysiłkom: Legalizacja marihuany byłaby korzyścią netto dla Nowego Meksyku i odmieniłaby życie tak wielu ludzi w tym stanie."

Ankietowanie mieszkańców pod kątem poparcia i pro-konopnej legislacji

Santa Fe New Mexican był pierwszym, który poinformował o tym mailu gubernatora. Zawierał on linki do ankiety z czterema pytaniami dla respondentów. W e-mailu zauważono, że legalizacja może zrównoważyć koszty dla pacjentów medycznej marihuany i wezwano zwolenników, czy uważają, że ochrona i rozszerzenie dostępu do medycznej marihuany jest niezbędne.

Kampania gubernatora nie zatrzymała się tylko na legalizacji marihuany. Badała również kwestie bezpieczeństwa publicznego w modelu legalnej marihuany. Stwierdziła, że jest zaangażowana w zamknięcie wszystkich nielegalnych rynków marihuany i trzymanie marihuany rekreacyjnej z dala od dzieci.

Jedno z jej pytań ankietowych brzmi następująco: "Jak ważne jest dla Ciebie, aby Nowy Meksyk chronił bezpieczeństwo publiczne, gdy dąży do legalizacji marihuany?".

Opcje do wyboru wahają się od "bardzo ważne" do "w ogóle nie ważne".

Ankieta zawiera również pytania dotyczące znaczenia pobudzenia lokalnych gospodarek poprzez legalizację marihuany oraz promowanie "przyszłościowej" polityki.

Kiedy ankieta się kończy, Lujan Grisham stwierdza, że pandemia koronawirusa sprawiła, że konieczne jest posiadanie silnego demokratycznego przywództwa w kraju, a to obejmuje również Nowy Meksyk. Po wypełnieniu ankiety czytelnik otrzymuje monit o przekazanie darowizny na rzecz komitetu kampanii Lujan Grisham.

Czy Nowy Meksyk zalegalizuje marihuanę dla dorosłych w 2021 roku?

W styczniu pojawił się projekt ustawy legalizującej marihuanę, który trafił do komisji senackiej. Został on jednak odrzucony, gdy pozostało zaledwie kilka dni sesji legislacyjnej. Grisham jest pewny, że kiedy w przyszłym roku rozpocznie się nowa sesja, ustawodawca będzie realizował politykę reformy poprzez poprawkę do konstytucji, która wyśle decyzję do wyborców przy urnie.

Nowy Meksyk pokazuje wszystkie pozytywne oznaki zalegalizowanego użytku dla dorosłych na horyzoncie. Program Medycznej Marihuany NMDOH już okazał się skuteczny w zaspokajaniu potrzeb pacjentów w tym stanie.

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...