21 sty 2022

Sprzedaż medycznej marihuany w Oklahomie przekroczyła 73 miliony dolarów w maju 2020 r.

Sprzedaż medycznej marihuany w Oklahomie przekroczyła 73 miliony dolarów w maju 2020 r.

Posted by Lori Ann Reese on 07/08/2020 in Medyczna marihuana

Treść medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Rekordowa sprzedaż medycznej marihuany podczas pandemii COVID-19 stała się powszechnym zjawiskiem w zalegalizowanych stanach. Ale jeśli poprosilibyśmy Cię o wskazanie trzech najlepiej rozwijających się rynków sprzedaży medycznej marihuany, czy wśród nich znalazłaby się Oklahoma?

Komisja podatkowa w Oklahomie poinformowała, że sprzedaż o wartości 71 milionów dolarów, która miała miejsce w maju 2020 roku, zebrała 6,5 miliona dolarów w podatkach stanowych i miejskich oraz dodatkowe 5,1 miliona dolarów dzięki akcyzie na marihuanę w Oklahomie. Sprzedaż medycznej marihuany w maju 2020 roku ustanowiła nowy rekord najwyższej dochodowej sprzedaży w jednym miesiącu, odkąd Oklahoma uruchomiła swój program medycznej marihuany 26 czerwca 2018 roku.

Oklahoma obserwuje silny trend w 2020 roku, a sprzedaż marihuany wzrasta o ponad 20% każdego miesiąca. Według artykułu opublikowanego przez Marijuana Business Daily w dniu 9 czerwca 2020 r., Oklahoma zgłosiła ponad 275 milionów dolarów w sprzedaży medycznej marihuany w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku, z prawie 300 000 licencjonowanych pacjentów w stanie.

Dekryminalizacja marihuany może być częściowo odpowiedzialna za wzrost sprzedaży

Jeśli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, Oklahoma wprowadziła kilka dużych zmian pod rządami Gov. Stitt. W 2018 r. karą za posiadanie osobistej ilości marihuany była grzywna w wysokości 1200 dolarów i sześć miesięcy więzienia. Gdyby ustawodawca w 2020 r. uchwalił ustawę HB3228, opłata za pierwsze posiadanie (poniżej 1,5 uncji) marihuany przez posiadacza karty marihuany niemedycznej zostałaby zredukowana do grzywny w wysokości 400 USD, bez opłaty karnej i bez osadzenia w więzieniu.

Znacząca reforma prawna dotycząca zarzutów posiadania marihuany na użytek osobisty miała również na celu zmniejszenie wskaźnika osadzenia w więzieniu w Oklahomie. W 2018 roku Oklahoma prześcignęła stan Luizjana pod względem najwyższego wskaźnika uwięzienia (1 079 na każde 100 000 mieszkańców).

Oklahoma przoduje w kraju pod względem liczby licencji wydanych dla dyspensariów

Jesienią 2019 r. w Oklahomie było ponad 1700 licencjonowanych dyspensariuszy medycznej marihuany. Do pierwszego kwartału 2020 roku liczba ta wzrosła do ponad 2200 sprzedawców detalicznych medycznej marihuany w stanie. Niektórzy analitycy branży nazwali ten szybki wzrost zadziwiającym w ciągu dwóch lat od legalizacji medycznej marihuany w Oklahomie.

Dla porównania, Oklahoma ma jeden punkt sprzedaży medycznej marihuany na każde 2300 mieszkańców. Dla porównania, w Kalifornii jest tylko 600 licencjonowanych sklepów z medyczną marihuaną, co daje średnio jeden sklep na 68.000 mieszkańców.

Wymagania licencyjne dla firm, które chcą zarejestrować się jako hodowca konopi, przetwórca, producent lub detaliczny punkt sprzedaży są bardziej liberalne w porównaniu z innymi stanami. Biuro ds. Medycznej Marihuany (OMMU) w Oklahomie określa wymagania dotyczące miejsca zamieszkania dla właścicieli firm, certyfikat zgodności, opłatę i zgodność z ograniczeniem do 1000 stóp od szkół, placów zabaw i przedszkoli.

Zasadniczo, każdy, kto mieszka w Oklahomie dłużej niż 2 lata (zachowując stałe miejsce zamieszkania) i z czystą kartoteką karną może być w stanie uzyskać licencję na biznes z medyczną marihuaną za opłatą w wysokości $2,500.00 i kilkoma opóźnieniami administracyjnymi w celu zatwierdzenia.

Jakość medycznej marihuany w Oklahomie jest mniej kosztowna

Z ponad 2.300 licencjonowanymi dyspensariami w stanie z populacją 3.956.971 mieszkańców, oznaczanie Oklahomy jako bardzo konkurencyjnego rynku medycznej marihuany jest niedomówieniem. Dzięki niskim komercyjnym stawkom najmu i innym zachętom, prawdopodobne jest, że Oklahoma będzie nadal się rozwijać i licencjonować dodatkowe dyspensaria w 2020 roku.

Presja na obniżanie cen przez tak wiele punktów sprzedaży medycznej marihuany w Oklahomie jest w rzeczywistości korzystna dla pacjentów. Konkurencja wywołuje wojnę cenową w wielu regionach stanu, co pomaga utrzymać ceny medycznej marihuany na bardzo przystępnym poziomie w porównaniu z sąsiednimi stanami, takimi jak Luizjana czy Arkansas.

Wielkość sprzedaży medycznej marihuany w Oklahomie może wykazywać tendencję wzrostową ze względu na COVID-19, jak spekuluje wielu analityków branży. Ale inni przewidują, że szeroka liczba kwalifikujących się schorzeń w połączeniu z dostępnością medycznej marihuany w przystępnej cenie będzie nadal wspierać wzrost rejestracji pacjentów i wzrost sprzedaży w tym stanie.

Ten artykuł został wcześniej opublikowany przez Cannabis Dispensary.

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...