17 lis 2021

Świąteczna lista odtwarzania dla palaczy trawki

Lista odtwarzania na święta dla palaczy trawki

Posted by Marihuana Doctors on 11/23/2020 in Wysokie Święta

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jeśli myślisz, że twoja choinka wygląda niesamowicie, spróbuj spojrzeć na nią z kanapy, będąc na haju po kilku pufach. Niektórzy ludzie doświadczają synestezji po paleniu marihuany. Synestezja zdarza się, gdy ktoś jest odurzony, a percepcja zmysłowa może być połączona. Możesz "czuć" dźwięki, smakować kształty i słyszeć kolory.

Synestezja nie jest tym samym, co halucynogenne doświadczenie psychodelików. Z psychodelikami, percepcja sensoryczna może być randomizowana. Z psychodelikami, kolor czerwony może czuć się "gorący" pod względem temperatury, a następnie brzmieć "głośno" przy innej okazji. Kiedy doświadczasz synestezji, istnieje spójność zależna od twojego unikalnego przetwarzania umysłowego. Na przykład, kolor czerwony może być zawsze odczuwany jako gorący pod względem temperatury, kiedy na niego patrzysz.

Niektóre odmiany marihuany mogą wywoływać łagodne lub umiarkowane objawy synestezji. Jeśli jednak dopiero zaczynasz palić lub używać narkotyków, jest bardziej prawdopodobne, że wystąpią one u osób z niską tolerancją. Jak to jest mieć synestezję? Kolory lampek choinkowych mogą wydawać się jaśniejsze lub występować jako bogatsze odcienie. Jasna zieleń może być odczuwana jako zapach sosny (nawet jeśli Twoje drzewko jest sztuczne). Ale w przeciwieństwie do psychodelicznych narkotyków, sensoryczny pokaz jest bardziej jak "Woah piękne!" i nie niepokojące.

Tak więc, jeśli kiedykolwiek poszedł do lokalnego parku i zobaczył kilka osób wpatrujących się przez długie okresy, zafiksowane na światłach? Bingo! Lub ludzie zamykający oczy w zachwycie nad muzyką na koncercie? Prawdopodobnie cieszą się jedną z mniej powszechnych, ale zabawnych reakcji na kannabinoidy.

Podkręć doznania zmysłowe dzięki psychodelicznym odmianom marihuany

Wspomnieliśmy, że różne doświadczenia zmysłowe nie są nieprzyjemne. O ile nie masz przeciążenia sensorycznego, co jest powodem, dla którego nie chcesz palić trawki i iść na pokaz światła laserowego, może to być przytłaczające.

Niektóre szczepy marihuany są bardziej prawdopodobne, aby stworzyć objawy synestezji. Ponownie, doświadczenie to nie jest zbliżone do poziomu efektów halucynacji, których można doświadczyć po psilocybinie lub "magicznych grzybach". Ma to wszystko związek z połączeniem wysokiego stężenia THC, specyficznych rodzajów terpenów i różnych odmian kannabinoidów.

    LSD Lemon Power Haze Durban PoisonAmnesia HazeHeadbandGhost Train Haze 1M.K. UltraBelladonnaMalawi

Jeśli chcesz "rozświetlić" swój sezon wakacyjny, oto kilka szczepów, które są bardziej prawdopodobne, aby wywołać doświadczenie synestezji. Niektóre odmiany nie nazywają się "Haze" bez powodu. A ponieważ te szczepy mają tendencję do wyższego stężenia, może to być rodzaj dymu, który lubisz palić w domu.

Nic dziwnego, że psychodeliczne odmiany marihuany są mocniejsze, co oznacza, że są zalecane dla doświadczonych palaczy. Niezależnie od tego, czy jesteś pisarzem, muzykiem, czy artystą wizualnym, synestezja może pobudzić muzę i pomóc ci w kreatywności.

Marihuana robi więcej niż tylko wywołuje efekt odurzenia. Dla wielu osób, palenie marihuany zmniejsza również niepokój. Jeśli weźmiesz pod uwagę, że twórcza myśl znajduje się za murem niepokoju i samokrytycznego myślenia, marihuana może pomóc zburzyć tę barierę. Przynajmniej tak twierdzą twórcy.

Czy muzycy tworzą muzykę, która brzmi lepiej, gdy jesteś naćpany?

Czy kiedykolwiek usiadłeś, zapaliłeś trochę trawki, a następnie oglądałeś program telewizyjny, który przysięgasz, że został napisany do oglądania na haju? Nie wyobrażasz sobie tego. I nie chodzi tylko o programy telewizyjne i nadawców takich jak VICE, którzy wprowadzili elementy, które szczególnie się wyróżniają. Piszą oni scenariusze, produkują wizualizacje i audio, które można podziwiać będąc na haju.

Nie wierzysz nam? Spróbuj obejrzeć VICE, kiedy nie palisz. To nie jest prawie tak zabawne. Tak samo jak programy kulinarne. Albo odcinek "Ricka i Morty'ego".

A wiele programów zawiera dźwięki binauralne - nie ma powodu do paniki. Producenci nie próbują ci zrobić prania mózgu (jeszcze). Dźwięki binauralne mogą stymulować różne emocje. Od relaksu, przez energię, po kreatywność, a także mogą wywoływać zmęczenie, pomagając Ci zasnąć.

Tak więc, kiedy producenci muzyczni kompilują dźwięki i nuty, wiedzą również, że tworzą zmysłowe doświadczenie dla słuchaczy. Kiedy słuchasz tych świątecznych utworów, sprawdź, czy potrafisz wyłowić niektóre z dobrze znanych Ci binauralnych tonów, które pomogą Ci podnieść Twój nastrój jeszcze wyżej. I kilka tekstów, które sprawią, że się uśmiechniesz.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak marihuana może zmienić i wzmocnić Twoją percepcję dźwiękową i przyjemność słuchania muzyki? Jedną z najbardziej popularnych książek jest "On Being Stoned: A Psychological Study of Marijuana Intoxication", której autorem jest Charles T. Tart, Ph.D. Badanie to było pierwszym finansowanym ze środków federalnych, którego celem było zbadanie, "co użytkownicy zyskują dzięki paleniu marihuany". Sprawdź również ilustrowaną książkę Tarta "Stany świadomości".

Sugerowane słuchanie listy odtwarzania High Holidaze

Oto nasze propozycje najlepszych świątecznych piosenek, przy których można się wygodnie rozsiąść i zapalić.

1. "The Chanukah Song "przez Adama Sandlera

W 1994 roku Adam Sandler stworzył tę alternatywę dla "Dreidel Song". Najlepsza linia w piosence? "So, drink your gin and tonic-ah, and smoke your marijuana-kah".

2. "The Little Dealer Boy" Willie Nelson

Napisany jako alternatywa dla kolędy świątecznej "The Little Drummer Boy", Willie Nelson napisał przezabawną redukcję piosenki jako hołd dla marihuany. Piosenka została napisana dla "A Colbert Christmas: The Greatest Gift of All". Nelson śpiewa "roślinę, która pali bardziej słodko niż kadzidło czy mirra" i kończy piosenkę słowami "i nie pozwólmy, aby ludzkość zabagniła miłość". Pomysł połączenia marihuany i Jezusa nie jest wcale taki odjechany. Zgodnie z dowodami archeologicznymi, olejek do namaszczania używany przez Jezusa i jego uczniów był zrobiony z kaneh-bosem (konopi). Również kadzidła używane przez Jezusa podczas modlitw i kazań zawierały, według naukowców, ekstrakty z konopi.

Nalewki były używane w Biblii do leczenia. Podczas gdy dziś wiele osób woli spożywać marihuanę w formie do spożycia lub do palenia, stosowanie olejków leczniczych jest powszechne w Biblii. To nadaje inny wydźwięk niektórym historiom, a z punktu widzenia medycyny, pomaga nam zrozumieć wartość kannabinoidów dla zdrowia.

3. "Christmas Tree" autorstwa Major Lazer

Wydany w 2016 roku, utwór electro reggae zawiera Diplo, DJ Jillionaire i DJ Walshy Fire. "What a merry Christmas would be if me get a ganja stalk".

4. "Weed (All I Want for Christmas)" przez Nellie McKay

Jeśli mieszkałeś w Nowym Jorku w 2015 roku, być może widziałeś kobietę podróżującą metrem przebraną za gigantyczny liść marihuany na potrzeby teledysku. Prawdziwa historia. Piosenka została również wykorzystana jako polityczny punkt rozmowy na rzecz legalizacji marihuany w Nowym Jorku. "Rigged vote-flippin' and the prohibition, Schedule 1 has got to go".

5. "Pot in the Latkes" Abby Dorsey

Kolejna zabawna świąteczna piosenka Hanukkah, która składa hołd innemu rodzajowi wysokiego święta. Komediant raper Abby Dorsey jest Żydówka bummed na Boże Narodzenie, dopóki nie pakuje jej dreidel i głowy do partii, gdzie jest "pot w latkes".

6. "I'll Be High for Christmas" Denta May'a

Ta piosenka jest jednym z nas wszystkich może odnosić się do. Kierując się do domu lub do imprezy rodzinnej na Boże Narodzenie, i wiedząc, że może trzeba wziąć toke lub dwa, aby przejść przez dzień. Jest tylko tyle par skarpet, które możesz rozpakować, zanim będziesz musiał stworzyć swój chłód. Chyba że jest to "Nug Nog" z dodatkiem konopi indyjskich lub ciasteczka dla dorosłych.

The Huffington Post przeprowadził wywiad z Dentem Mayem, kiedy piosenka się ukazała. Jego odpowiedzi są dość zabawne. Piosenka ma w sobie coś z klimatu "Beach Boys".

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...