26 mar 2022

Co należy wiedzieć o posiadaniu marihuany w samochodzie

Co warto wiedzieć o posiadaniu marihuany w samochodzie

Posted by Marihuana Doctors on 12/25/2017 in Medyczna marihuana

Aktualizacja: 30 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Mimo że medyczna marihuana jest zalegalizowana w około połowie stanów w USA, pacjenci nadal zmagają się z paranoją i strachem związanym z leczeniem konopiami indyjskimi. Przez wiele lat posiadanie marihuany prowadziło do postawienia zarzutów karnych. Jeśli uczestniczysz w programie medycznej marihuany w swoim stanie, możesz czuć się dziwnie, mogąc legalnie posiadać te leki.

Jako pacjent posiadający kartę, musisz znać swoje prawa. Niektóre okoliczności wymagają jednak ostrożności, a prowadzenie samochodu z marihuaną jest jedną z nich. Może chcesz wybrać się na wycieczkę, ale nie jesteś pewien, czy możesz mieć przy sobie marihuanę. A może po prostu jedziesz do supermarketu po odbiór leków. Niezależnie od powodu, jeśli masz marihuanę w samochodzie, prawdopodobnie oblewa Cię zimny pot za każdym razem, gdy widzisz przejeżdżającą obok policję.

Nie wpadaj w panikę! Aby zwalczyć ten strach, potrzebna jest wiedza. Każdy stan może mieć inne przepisy w tym zakresie, więc zapoznaj się z prawem i kodeksami obowiązującymi w Twoim stanie. Oto podstawowy przegląd rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, posiadając marihuanę w samochodzie.

Wielkie Nie-No

Bez względu na to, czy jedziesz dookoła bloku, czy przez cały kraj, jest kilka rzeczy, które zawsze są nielegalne, bez względu na stan, w którym się znajdujesz:

  Prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany jest nielegalne, nawet jeśli mieszkasz w stanie, który zezwala na jej rekreacyjne używanie Posiadanie marihuany z zamiarem jej dystrybucji lub sprzedaży jest nielegalne zarówno na poziomie stanowym, jak i federalnym. Używaj medycznej marihuany tylko zgodnie z prawem swojego stanu - Twoja karta nie ochroni Cię, jeśli używasz leku niezgodnie z prawem.

Prawo federalne jest zawsze nadrzędne w stosunku do prawa stanowego, a niestety, rząd federalny Stanów Zjednoczonych nadal klasyfikuje marihuanę jako narkotyk z listy I i substancję zakazaną przez prawo federalne. Należy o tym pamiętać.

Co uważa się za "marihuanę"?

Bez względu na to, czy prowadzisz samochód z kilkoma jointami, czy z torbą drażetek, jeśli zawierają one marihuanę, są uznawane za marihuanę. Dotyczy to wszystkich form tej rośliny oraz produktów na bazie konopi, takich jak:

  Każda część rośliny - nasiona, pąki, łodygi, żywica, włókna, liście. Podroby i napoje Nalewki Koncentraty - haszysz, wosk, olej haszyszowy itp. Środki do stosowania miejscowego Oleje z konopi indyjskich wszelkiego rodzaju

Prowadzenie pojazdów z medyczną marihuaną w danym stanie

Jeśli nie prowadzisz pod wpływem, prowadzenie pojazdu z medyczną marihuaną w twoim stanie nie jest tak dużym problemem. Jeśli posiadasz kartę medycznej marihuany, która poświadcza, że jesteś objęty programem medycznej marihuany, możesz posiadać określoną ilość marihuany, zgodnie z przepisami obowiązującymi w danym stanie, podczas spaceru lub jazdy samochodem.

Jest kilka wskazówek, których powinieneś przestrzegać, jeśli posiadasz marihuanę w samochodzie:

  Odrób pracę domową i zapoznaj się z przepisami dotyczącymi medycznej marihuany obowiązującymi w Twoim stanie Jeśli podróżujesz poza granice swojego miasta lub powiatu, zapoznaj się z innymi lokalnymi przepisami dotyczącymi posiadania marihuany Miej przy sobie minimalną ilość medycznej marihuany Przechowuj produkty w miejscu niewidocznym, np. w schowku na rękawiczki lub w bagażniku. Unikaj przewożenia roślin marihuany. Otwarte pojemniki z produktami z konopi indyjskich są podobne do jazdy z otwartymi pojemnikami z alkoholem i mogą narazić cię na niebezpieczeństwo jazdy pod wpływem alkoholu.

Podróżowanie z medyczną marihuaną między stanami

Posiadanie marihuany w samochodzie podczas podróży z jednego stanu do drugiego jest nielegalne. Nawet jeśli podróżujesz między stanami, w których marihuana jest legalna, jak na przykład między Oregonem a Waszyngtonem, ten akt prawny leży w gestii rządu federalnego. A, jak już wspomnieliśmy, marihuana jest nadal nielegalna na szczeblu federalnym.

Ogólnie rzecz biorąc, DEA i federalni mają większe problemy niż ci, którzy mają w samochodzie niewielką ilość marihuany. Jednak nadal jesteś w grupie ryzyka. Jesteś również w niebezpieczeństwie, jeśli znajdujesz się w strefie przejścia granicznego i przygotowujesz się do podróży do Kanady lub Meksyku. Zanim jeszcze przekroczysz granicę, nadal jest to w gestii rządu federalnego.

W takich okolicznościach nie ma znaczenia, czy złapano Cię z niewielką ilością narkotyków, czy z dużym zapasem, jeśli przekroczysz granicę stanu, jest to traktowane jako handel narkotykami. Dlatego też kara federalna jest taka sama za każdą ilość marihuany znalezioną w samochodzie:

  Osoby, które popełniły przestępstwo po raz pierwszy: Grzywna w wysokości od 250 000 do 1 miliona dolarów i do pięciu lat więzienia federalnego Wielokrotni sprawcy: Grzywna w wysokości od 500 000 do 2 milionów dolarów i do 10 lat więzienia federalnego

Co robić, jeśli zatrzymają cię z marihuaną w samochodzie?

Najlepszym sposobem na uniknięcie zatrzymania z marihuaną w samochodzie jest przestrzeganie trzech zasad:

  Podróżuj bezpiecznie i przestrzegaj wszystkich zasad ruchu drogowego. Bądź dobrym sąsiadem, unikając hałaśliwych zachowań i głośnej muzyki Zachowaj dyskrecję, trzymając swoją medyczną marihuanę poza zasięgiem wzroku.

Jeśli zdarzy się, że zostaniesz zatrzymany w związku z posiadaniem marihuany, zachowaj spokój. Najlepiej jest być przygotowanym na taką ewentualność. Uporządkuj swoje dokumenty - prawo jazdy, dowód rejestracyjny samochodu, dowód ubezpieczenia i karta medycznej marihuany powinny być łatwo dostępne.

Zastosuj się do wszystkich żądań funkcjonariusza, ale pamiętaj o następujących kwestiach:

  Policja może przeszukać Twój samochód tylko wtedy, gdy ma uzasadniony powód, czyli widzi lub czuje zapach marihuany. Jeśli policjant poprosi o przeszukanie pojazdu, masz prawo powiedzieć: "Nie wyrażam zgody na przeszukanie". Jeśli jednak funkcjonariusz o to poprosi, najprawdopodobniej ma uzasadniony powód i przeszuka Twój samochód bez względu na to. Jeśli zostaniesz poproszony o wyjście z samochodu, wyłącz silnik i zamknij drzwi na klucz.

Dowiedz się więcej o warunkach używania medycznej marihuany

Chociaż podróżowanie z marihuaną w samochodzie nie jest nielegalne, jeśli posiadasz kartę medycznej marihuany, prawdopodobnie najlepiej jest zostawić ją w domu lub podróżować tylko z niewielkimi, łatwymi do przechowywania ilościami. Jeszcze raz powtarzam, nigdy nie prowadź samochodu pod wpływem marihuany, nawet jeśli posiadasz kartę MMJ. Narażasz na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli mieszkasz w stanie, w którym medyczna marihuana jest legalna i uważasz, że ta opcja leczenia poprawiłaby jakość Twojego życia, nie czekaj i już dziś skontaktuj się z lekarzem specjalizującym się w marihuanie, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Jeśli masz więcej pytań, możesz również skontaktować się z lokalnym punktem sprzedaży medycznej marihuany.

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...