3 maj 2022

Jak przechowywać medyczną marihuanę

Jak przechowywać medyczną marihuanę

Posted by Marihuana Doctors on 04/26/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 20 grudnia 2018 r. Treści medyczne zweryfikowane przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Chociaż preferencje dotyczące szczepów różnią się znacznie w zależności od pacjenta, jest jedna rzecz, co do której wszyscy pacjenci medycznej marihuany wydają się zgodni. Chcą, aby ich marihuana pozostała świeża, aromatyczna i mocna - nikt nie lubi starego ziela.

Nic nie może się równać ze świeżo zaprawioną partią pikantnych kwiatów, idealnie dojrzałych i gotowych do palenia. Problem w tym, że z czasem te same kwiaty mogą się zepsuć. To, w jaki sposób przechowasz swoją trawkę, zadecyduje o tym, czy po kilku miesiącach nadal będziesz cieszyć się tymi samymi smakołykami, czy też będziesz musiał je wyrzucić.

Ogólna zasada mówi, że prawidłowo przechowywana marihuana może przetrwać nawet trzy lata. Dlatego to do Ciebie należy ochrona cennego ziela przed naturalnymi wrogami, takimi jak światło, wilgoć i pleśń.

Przyjrzyjmy się głównym czynnikom, które wpływają na moc twojego zioła i co możesz zrobić, aby utrzymać swoje lekarstwo w doskonałym stanie.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy przechowywaniu marihuany

Idealne miejsce do przechowywania marihuany to piwnica, suterena lub ciemne, chłodne miejsce. Ciepło, światło, wilgoć i kontakt z tlenem mogą wysuszyć doniczkę lub spowodować jej spleśnienie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących przechowywania medycznej marihuany.

1. Chronić przed światłem

Światło, a zwłaszcza światło słoneczne, może stanowić poważny problem w przechowywaniu marihuany. Faktem jest, że promienie UV z czasem rozkładają materię organiczną, degradując kannabinoidy i zmniejszając siłę działania kwiatów. Efekt UV jest jednym z głównych powodów, dla których eksperci używają pojemników z kolorowego szkła.

Są one jak okulary przeciwsłoneczne dla konopi, chroniące gruczoły żywiczne THC, które chcemy zachować. Chociaż światło może dłużej uszkadzać lekarstwa, przechowywanie ich w ciemnym miejscu, np. w szufladzie, eliminuje ekspozycję na światło. Wybieranie ciemniejszych słoików może być dobrym nawykiem, ale nie jest konieczne, jeśli przechowujesz swoją trawkę w ciemnym miejscu.

2. Utrzymuj chłód

Ciepło jest największym wrogiem przechowywania marihuany. Temperatury powyżej 70 stopni sprzyjają rozwojowi pleśni. W wyższej temperaturze kwiaty po prostu wyschną, co spowoduje zniszczenie terpenów i kannabinoidów. Dopóki utrzymujesz temperaturę nieco niższą od pokojowej, jesteś w dobrej formie.

3. Ale nie za chłodno

Jako alternatywę dla szafek i szuflad, wiele osób uważa, że zawinięcie konopi w folię i włożenie do lodówki pozwoli zachować ich świeżość na dłużej. Ta metoda nie sprawdza się z kilku powodów. Po pierwsze, wahania temperatury mogą zniszczyć zioło i doprowadzić do rozwoju bakterii.

Po drugie, niskie temperatury panujące w lodówce wysysają wilgoć i uszkadzają gruczoły żywiczne, powodując wstrząsy. Zamrażarka jest jeszcze gorsza, ponieważ temperatura może spowodować, że trichomy zamienią się w sople, które następnie się odłamują. Nikt tego nie chce. Jeśli nigdy więcej nie otworzysz lodówki, możesz być pewien, że twoje lekarstwa zostaną uszkodzone.

4. Ogranicz ekspozycję na tlen

W momencie zakupu marihuana wysokiej jakości przeszła już długi proces utwardzania, podczas którego ekspozycja na powietrze jest dokładnie kontrolowana. To gwarantuje, że pacjenci otrzymują gotowe do użycia kwiaty, które zachowują pełną zawartość terpenów i kannabinoidów.

Po zakupieniu konopi należy zadbać o to, aby zachowały one swoją świeżość, minimalizując kontakt z powietrzem. Najlepszym rozwiązaniem jest hermetyczny pojemnik, taki jak szklany słoik, który szczelnie otacza Twoje lekarstwo. Oczywiście, odrobina przestrzeni do oddychania też się przyda. Wypełnij pojemnik, ale nie wypychaj go tak, aby nie było w nim miejsca na ruch.

5. Nie przejmuj się wilgocią

Konwencjonalna mądrość mówi, że konopie powinny być przechowywane w wilgotności od 60% do 65%. Suche powietrze sprawi, że marihuana stanie się krucha, przez co będzie miała mniejszą moc i trudniej będzie ją palić. Tak, to się zdarza. Ale jeśli Twój dom nie znajduje się na pustyni, to prawie na pewno Ci się to nie przytrafi.

Uważa się, że wilgotność pomiędzy 50% a 70% jest bezpieczna. Wręcz przeciwnie, bardzo wilgotne warunki mogą sprzyjać rozwojowi pleśni. Również w tym przypadku nie zagrozi to prawidłowo przechowywanemu pojemnikowi, ale stanowi poważny powód do niepokoju. Problem ten można rozwiązać, inwestując w osuszacz powietrza.

6. Nie dotykaj zbyt często

Zbyt częste dotykanie marihuany spowoduje zerwanie trichomów. Jak wszyscy wiemy, trichomy są lepkie, a kiedy często dotykasz suszonego kwiatu, trichomy mają tendencję do przylegania do twoich rąk, a nie do kwiatu. Nadmierne dotykanie niszczy integralność kwiatu, co oznacza, że w efekcie będziesz miał wstrząsy. Choć kusi cię, żeby poczuć zapach swojej działki lub pochwalić się nią znajomym, pamiętaj, żeby otwierać słoik tylko wtedy, kiedy jesteś gotowy na pełną terapię marihuaną.

7. Pomiń plastikowe torebki

Prawdopodobnie w pewnym momencie swojego życia włożyłeś lekarstwa do plastikowych torebek. Wielu pacjentów robi to, ale może to zaszkodzić świeżości Twoich zapasów marihuany. Oto kilka powodów, dla których nie powinieneś używać plastikowych torebek:

    Pozwalają one na gromadzenie się wilgoci. Powodują wyładowania elektrostatyczne, które mogą uszkodzić roślinę i zmniejszyć zawartość THC. Przepuszczają ciepło i światło Prowadzą do ostrych wdechów

8. Dlaczego powinieneś używać hermetycznych szklanych słoików

Szklane słoiki są zalecane przez lekarzy zajmujących się marihuaną. Potrzebujesz hermetycznej pokrywki, która ochroni Twoje zapasy przed dostępem powietrza i wilgocią, a także zapobiegnie ulatnianiu się charakterystycznego aromatu.

Chociaż szklany słoik jest zawsze preferowany, musisz wybrać taki, który jest wystarczająco ciemny, aby filtrować światło. Wybierz też taki, który jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać sporadyczne upadki. Na koniec, rozważ użycie kilku słoików dla różnych odmian.

9. Trzymaj ją z dala od dzieci i nastolatków

Trzymanie medycznej marihuany z dala od dzieci wymaga zachowania tych samych środków ostrożności, które rodzice stosują, aby trzymać leki na receptę i inne szkodliwe substancje chemiczne z dala od dzieci. Powiedz im, że te produkty są lekami.

Jeśli masz w domu ciasteczka, upewnij się, że są dobrze oznakowane, a dzieci rozumieją, że niczego z tym znakiem nie należy jeść. Jeśli w domu są nastolatki, schowaj marihuanę do zamkniętego pudełka i uważaj, gdzie jej używasz. Mogą się na nią natknąć nie przez przypadek. Mogą jej szukać. Ukryj ją poza zasięgiem wzroku.

Zachowaj ostrożność i rozwagę przy przechowywaniu medycznej marihuany

Warto być wybrednym przy przechowywaniu leków. Coś, co straciło swój aromat i smak, nie jest atrakcyjne. Pamiętaj, że te wskazówki dotyczą suszonych kwiatów konopi. Produkty na bazie konopi mają inne wymagania, dlatego należy przestrzegać standardowych procedur przechowywania żywności.

Czy chcesz znaleźć lekarza lub punkt sprzedaży medycznej marihuany w pobliżu swojego miejsca zamieszkania? Przejrzyj nasz katalog, aby znaleźć lekarzy i usługodawców, którzy są gotowi służyć Ci już dziś.

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...