13 lis 2021

Jak uzyskać kartę medycznej marihuany na Florydzie w 5 krokach

Jak uzyskać Kartę Medycznej Marihuany na Florydzie w 5 krokach

Posted by Lori Ann Reese on 05/18/2020 in Floryda

Zaktualizowano 23 listopada 2020. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jak uzyskać kartę medycznej marihuany na Florydzie w 5 krokach - TL;DR: Dowiedz się, czy kwalifikujesz się do uzyskania karty medycznej marihuany na Florydzie. Po pierwsze, musisz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do medycznej marihuany w FL. Istnieje wiele warunków, które są akceptowane jako kwalifikacja. Daj ten formularz zwolnienia lekarskiego [pdf] lekarzowi, który cię zdiagnozował. Po drugie, upewnij się, że masz kopię swojej dokumentacji medycznej z dowodem diagnozy! Twój terapeuta MMTC będzie tego potrzebował! Znajdź lekarza w pobliżu lub takiego, który może ocenić cię online! Po trzecie, będziesz chciał znaleźć lekarza w pobliżu. Obecnie MUSISZ odwiedzić lekarza osobiście, zanim będziesz mógł się z nim spotkać online. Złóż wniosek o kartę medyczną w Office of Medical Marijuana Use (OMMU) i zapłać 75$ opłaty rejestracyjnej. Po czwarte, jeśli zostaniesz zatwierdzony, musisz zarejestrować się w stanie. Ta rejestracja jest dobra na 210 dni. Złóż listę życzeń w lokalnym Centrum Leczenia Medyczną Marihuaną (dyspensarium marihuany) w oczekiwaniu na przyjazd karty! I na koniec... wkrótce będziesz miał swoją kartę, więc poszukaj produktów do wypróbowania!

Marihuana jest używana w celach terapeutycznych i leczniczych od ponad 2000 lat. Czy wiesz, że chiński cesarz Fu Hsi (2900 r. p.n.e.) pisał o medycznej marihuanie? W starożytnej kulturze chińskiej nazywano ją po prostu "Ma". Było to szanowane zioło, które było popularne i udokumentowane jako skuteczne leczenie medyczne.

Dlaczego więc tak wiele stanów w Ameryce ma z nią problem? Ponieważ medyczna marihuana cieszy się rosnącą akceptacją jako opcja klinicznego wellness, stany zaczęły legalizować jej stosowanie. Jednak w wielu stanach, pacjenci nadal mają trudności z uzyskaniem medycznej marihuany dla przewlekłych potrzeb zdrowotnych.

Floryda jest stanem, który wspiera holistyczne stosowanie medycznej marihuany, pod nadzorem certyfikowanego lekarza. Decyzja, która dała mieszkańcom naturalną alternatywę dla ulgi w przewlekłym bólu i innych dolegliwościach zdrowotnych.

Jak medyczna marihuana została zalegalizowana na Florydzie?

Do niedawna, mieszkańcy Florydy cierpiący na przewlekłe choroby lub zaburzenia nie mieli dostępu do medycznej marihuany. Zarówno pacjenci, jak i eksperci medyczni złożyli petycję do stanu Floryda, aby rozważyć korzyści płynące z leczenia. W przypadku określonych schorzeń, medyczna marihuana może być stosowana jako holistyczna terapia, która przynosi komfort i ulgę w nieprzyjemnych objawach.

Około 70% wyborców w stanie Floryda zatwierdziło przyjęcie legalizacji medycznej marihuany. W dniu 16 czerwca 2014 roku Floryda stała się 22 stanem, który zapewnił zalegalizowany dostęp do medycznej marihuany poprzez licencjonowane dyspensery. Jednak krótko po tym, były gubernator Rick Scott cofnął decyzję i przeniósł się do legalnego zakazu palenia marihuany we wszystkich formach.

Gov. Ron DeSantis skłonił i podpisał ustawodawstwo, aby uchylić zakaz w 2017 roku. Ważna zmiana, która pozwoliła mieszkańcom Florydy stać się certyfikowanymi posiadaczami karty medycznej marihuany. Otworzyło to legalną ścieżkę dla naturalnych środków leczniczych i dla pacjentów z przewlekłymi chorobami i zaburzeniami.

Co się stało po tym, jak medyczna marihuana stała się legalna na Florydzie?

Kiedy państwo legalizuje dostęp do medycznej marihuany dla wykwalifikowanych pacjentów, jest to akt troski i współczucia. Ostatnie badania medyczne opublikowane w U.S. National Library of Medicine, National Institutes of Health ujawniły pewne statystyki, które pokazują zakres i zapotrzebowanie na alternatywne terapie z użyciem marihuany teraz i w przyszłości.

W "An Empirical Study of Chronic Diseases in the United States: A Visual Analytics Approach to Public Health", podano, że prawie połowa Amerykanów ma obecnie zdiagnozowaną chorobę przewlekłą. Około 45%, czyli 133 miliony Amerykanów, ma obecnie zdiagnozowaną jedną lub więcej chorób przewlekłych, takich jak rak, cukrzyca, niewydolność narządów, choroby serca i udar.

Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia zagrażających życiu chorób przewlekłych. W rzeczywistości, od 2019 do 2029 roku, około 10 000 Amerykanów ukończy 65 lat każdego dnia. W 2018 roku rząd amerykański wydał 2 biliony dolarów na publiczną i prywatną opiekę zdrowotną; 75% funduszy poszło na rozwiązanie problemów pacjentów z chorobami przewlekłymi.

Medyczna marihuana zapewnia ulgę i korzyści wellness dla pacjentów z szeroką gamą przewlekłego bólu lub problemów zdrowotnych. W związku z rosnącym wskaźnikiem pacjentów, którzy wymagają leczenia, Floryda zapewniła proces ubiegania się i rejestracji własnej karty medycznej marihuany online.

Źródło: PMCID: PMC5876976 PMID: 29494555

Proces

Proces ubiegania się i uzyskania medycznej marihuany na Florydzie nie zmienił się zbytnio od czasu jej legalizacji. Floryda pozwala zarówno stałym jak i sezonowym mieszkańcom na dostęp do programu MMJ. Ten przepis jest unikalny dla Florydy i nie jest dostępny w wielu innych stanach, gdzie medyczna marihuana jest zalegalizowana.

Sezonowi rezydenci na Florydzie (snowbirds) spędzają od 4 do 6 miesięcy zimując w Słonecznym Stanie. Średnia wieku tych turystów wynosi 60 lat i więcej. Niezależnie od tego, czy podróżują ze stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę, czy nie, seniorzy mają możliwość uzyskania certyfikatu uprawniającego do otrzymania karty medycznej marihuany. Mogą oni teraz cieszyć się wygodą procesu oceny medycznej i certyfikacji online na Florydzie.

Jak pacjenci mogą uzyskać certyfikat uprawniający do korzystania z medycznej marihuany? Istnieje pięć kroków dla mieszkańców stanu Floryda, które obecnie nie wymagają osobistej wizyty u certyfikowanego lekarza.

Krok 1: Kwalifikacja do medycznej marihuany na Florydzie

Pacjenci na Florydzie muszą mieć wstępnie zdiagnozowane i kwalifikujące się warunki medyczne, aby kwalifikować się do certyfikacji. Wymagana jest pisemna ankieta w celu zapewnienia, że prawne warunki zdrowotne są spełnione. Wymaga to formalnej diagnozy od dostawcy podstawowej opieki zdrowotnej pacjenta, lub lekarza rodzinnego.

Dorośli w wieku 18 lat lub starsi mogą uzyskać certyfikat na medyczną marihuanę na Florydzie. Pacjenci, którzy mają terminalny stan zdrowia i rokowania, mogą również zakwalifikować się za zgodą ich opiekuna prawnego i opiekuna. Dokumentacja medyczna jest wymagana do wglądu, aby potwierdzić kwalifikujące się schorzenie(a).

Mieszkańcy Florydy (stali lub snowbirds) są również zobowiązani do przedstawienia dowodu zamieszkania. Mogą to być rachunki miejskie lub rządowe, na których widnieje nazwisko i adres wnioskodawcy. Wymagany jest również wydany przez rząd dokument tożsamości ze zdjęciem.

Krok 2: Przygotowanie się do wizyty u lekarza

Wielu lekarzy na Florydzie może zalecać stosowanie medycznej marihuany w przypadku przewlekłych lub terminalnych chorób, ale nie wszyscy. Pacjenci, którzy poszukują naturalnych alternatyw w celu złagodzenia bolesnych lub uciążliwych objawów, mogą nie być pewni, od czego zacząć. Lekarze pierwszego kontaktu, którzy nie są wpisani do Rejestru Używania Medycznej Marihuany na Florydzie, nie mogą oceniać pacjentów ani pomagać im w uzyskaniu karty medycznej marihuany.

Gdzie powinni szukać pacjenci z Florydy, którzy chcą być oceniani przez lekarza i uzyskać certyfikat na medyczną marihuanę? MarijuanaDoctors.com zapewnia katalog wiodących lekarzy medycznej marihuany i wyjaśnia usługi, które każdy lekarz oferuje.

Zamiast przeszukiwać wiele stron internetowych, Marijuana Doctors dostarczyło jedno źródło informacji dla mieszkańców Florydy. Praktyki medyczne, które zapewniają usługi certyfikacji medycznej marihuany online i dyspensaria są wyróżnione. Zachęcamy również do zapoznania się z opiniami pacjentów na temat certyfikowanych usługodawców z Florydy, aby pomóc pacjentom wybrać odpowiedniego lekarza MMJ dla ich potrzeb.

Znajdź swojego najbliższego lekarza MMJ

Krok 3: Lekarze Marihuany Online

Każdy krok jest podjęty w celu ochrony poufności informacji o pacjencie. Nie musisz iść do poradni ani odwiedzać biura lekarza; możesz zostać oceniony przez lekarza online. System wideokonferencyjny zgodny z HIPAA jest używany do połączenia pacjenta z zarejestrowanym lekarzem ds. medycznej marihuany stanu Floryda.

Czy masz chorobę, która utrudnia Ci prowadzenie samochodu? Przed oceną i certyfikacją online, mieszkańcy Florydy musieli jeździć do lokalnego biura lekarskiego lub dyspensarium. To się zmieniło, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową i tym, którzy nie mają dostępu do transportu.

Pacjenci mogą zaplanować ocenę online z lekarzem za pośrednictwem bezpiecznej platformy telehealth. Spotkasz się ze swoim lekarzem online, który przeprowadzi ocenę medyczną i zada Ci kilka pytań. Ta sesja online potwierdza, czy pacjent kwalifikuje się do otrzymania medycznej marihuany.

Jeśli zakwalifikowałeś się do otrzymania karty medycznej marihuany na Florydzie, lekarz wprowadzi twoje nazwisko i istotne informacje do Florida Marijuana Use Registry. Rejestr stanowego Departamentu Zdrowia na Florydzie umożliwia każdemu pacjentowi wygodne odnowienie karty medycznej marihuany na Florydzie online.

Krok 4: Złożenie wniosku o wydanie karty medycznej

Złożenie tej aplikacji jest najbardziej żmudnym i najdłuższym z procesów. Jak szybko twoja karta medycznej marihuany zostanie rozpatrzona, będzie zależało od liczby wnioskodawców w tym czasie. Średnio, pacjenci, którzy mają kwalifikujące się warunki medyczne, mogą oczekiwać, że rozpatrzenie wniosku zajmie około dziesięciu dni roboczych.

Wniosek jest sprawdzany, aby upewnić się, że wszystkie twoje dokumenty są w porządku i że spełniasz kryteria prawne. Jeśli wystąpi jakikolwiek problem z twoją aplikacją o medyczną marihuanę w stanie Floryda, możesz zostać poproszony o ponowne złożenie wniosku. To również wymaga kolejnej opłaty dla certyfikowanego lekarza za nową ocenę i proces aplikacji.

Ważne jest, aby upewnić się, że informacje o wstępnej diagnozie są poprawne, aby przyspieszyć proces ubiegania się o kartę medycznej marihuany na Florydzie. Porozmawiaj z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej o swoich warunkach zdrowotnych i o tym, czy uważa, że medyczna marihuana może być korzystna. Pamiętaj, że tylko specjalnie certyfikowany lekarz na Florydzie może przeprowadzić ocenę jako część procesu certyfikacji dla karty medycznej marihuany.

Dlaczego tak wielu mieszkańców Florydy szuka alternatywnych metod leczenia za pomocą medycznej marihuany? Wielu pacjentów z Florydy odkrywa, że medyczna marihuana pomaga w objawach bólu, nudnościach i skurczach mięśni.

Pacjenci na Florydzie, którzy poddawani są chemioterapii w leczeniu raka, mogą stwierdzić, że jedzenie smakuje i pachnie nieapetycznie. Jest to częsty efekt uboczny i może powodować mimowolną utratę wagi oraz tłumienie układu odpornościowego, gdy potrzeby żywieniowe nie są zaspokajane. Określone rodzaje medycznej marihuany pomagają ponownie pobudzić zdrowy apetyt.

Krok 5: Zatwierdzenie przez państwo

Po pomyślnym złożeniu wszystkich wymaganych informacji zostaniesz zatwierdzony przez stan, aby otrzymać kartę MMJ. Po zatwierdzeniu wniosku, otrzymasz powiadomienie pocztą elektroniczną. Email zatwierdzający jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby złożyć zamówienie w licencjonowanej placówce medycznej marihuany na Florydzie, podczas gdy czekasz na swoją kartę. Więc, kiedy czekasz, idź sprawdź kilka MMTC! Centra Leczenia Medyczną Marihuaną są JEDYNYM miejscem, w którym możesz legalnie kupić marihuanę na Florydzie!

Znajdź najbliższe MMTC na Florydzie

Stan Floryda usprawnił proces certyfikacji medycznej marihuany. Karty z medyczną marihuaną na Florydzie tracą ważność po roku, ale proces odnowienia może być również przeprowadzony online. Wielu lekarzy zapewnia zniżki na karty MMJ dla powracających pacjentów, którzy odnawiają swoje certyfikaty.

Koszty karty medycznej marihuany na Florydzie

Kiedy składasz wniosek o kartę MMJ na Florydzie, pamiętaj, że czekają cię dwa wydatki. Będziesz musiał zapłacić wstępną opłatę za spotkanie z wykwalifikowanym lekarzem, a koszt będzie się różnił w zależności od lokalizacji. Może to wynosić od $100 do $300! Będziesz także potrzebował opłaty rejestracyjnej za aplikację, która będzie Cię kosztować $75. Kolorowe zdjęcia typu paszportowego z pełną twarzą, które będą wymagane.

Pamiętaj, że będziesz musiał odnowić kartę medycznej marihuany co roku i będziesz musiał ponownie spełnić opłatę za konsultację lekarską i opłatę rejestracyjną. Wymagane jest również, abyś zakończył proces odnawiania karty 45 dni przed datą jej wygaśnięcia.

Warunki kwalifikujące

Mieszkańcy Florydy, którzy cierpią na choroby przewlekłe, które wpływają na jakość życia, mogą spróbować medycznej marihuany w celu terapeutycznego złagodzenia różnych objawów. W przypadku ciężkich chorób przewlekłych, leki na receptę mogą mieć skutki uboczne, które mogą skomplikować twój stan lub styl życia.

Jeśli jesteś pacjentem na Florydzie i zdiagnozowano u ciebie kwalifikujące się schorzenie medyczne, możesz uzyskać legalny dostęp do medycznej marihuany. Do uznanych schorzeń należą:

    DrgawkiPrzewlekłe skurcze mięśniStwardnienie rozsianeChoroba ParkinsonaZaburzenia stresu pourazowego (PTSD)Stwardnienie zanikowe boczne (ALS / choroba Lou Gehriga)RakChoroba CrohnaPadaczkaJaskraHIV / AIDS

Mieszkańcy Florydy muszą być zdiagnozowani przez swojego lekarza pierwszego kontaktu, a nie przez lekarza, który przeprowadza ocenę w celu uzyskania karty medycznej marihuany. Możesz również kwalifikować się, jeśli masz nieuleczalną chorobę, która została zdiagnozowana przez lekarza innego niż lekarz wydający zaświadczenie.

Pacjenci, którzy mają przewlekły ból nienowotworowy w wyniku kwalifikujących się warunków, powinni kwalifikować się do medycznej marihuany. Obecność leżących u podstaw przewlekłych schorzeń (więcej niż jednego) może również kwalifikować do uzyskania karty medycznej marihuany na Florydzie.

Co się stanie, jeśli stracisz swoją kartę medycznej marihuany na Florydzie?

Istnieje kilka ważnych kroków, które należy podjąć, jeśli twoja karta medycznej marihuany zostanie zgubiona lub skradziona na Florydzie. Będziesz zobowiązany do wydrukowania i wypełnienia formularza 'Change, Replacement or Surrender' Request. Formularz ten jest dostępny na stronie Office of Medical Marijuana Use (OMMU) w sieci Florida Health.

Formularz 'Change, Replacement, or Surrender' z OMMU może być również użyty do aktualizacji informacji o adresie zamieszkania, lub do wyznaczenia nowego opiekuna, który będzie Ci pomagał. Formularz jest wysyłany pocztą do OMMU na Florydzie, wraz z czekiem na 15 dolarów za obsługę administracyjną. W formularzu należy podać swój numer ubezpieczenia społecznego. Informacje te są utrzymywane w tajemnicy zgodnie z przepisami HIPAA.

Co powinieneś zrobić, jeśli twoja karta medycznej marihuany zostanie skradziona na Florydzie?

Pomimo tego, że identyfikacja ze zdjęciem jest wymagana do odebrania każdej recepty na medyczną marihuanę, wielu posiadaczy kart pada ofiarą kradzieży karty marihuany. A ponieważ MMJ jest legalna na poziomie stanowym, ale nie na poziomie federalnym, pacjenci często obawiają się zgłosić skradzioną kartę do organów ścigania.

Jeśli nic w twoim domu nie ma znaczenia prawnego lub interesu, powinieneś natychmiast zgłosić kradzież karty medycznej marihuany na Florydzie władzom i swojemu certyfikowanemu lekarzowi zajmującemu się medyczną marihuaną.

Gdzie można kupić legalną medyczną marihuanę na Florydzie?

Możesz kupić produkty z marihuany w każdym licencjonowanym punkcie sprzedaży medycznej marihuany na Florydzie. Na Florydzie jest ponad 100 licencjonowanych przychodni, łatwo je znaleźć. Jeśli jednak nie mieszkasz w pobliżu żadnej z nich, możesz dowiedzieć się, które z nich oferują darmową dostawę na terenie całego stanu, ponieważ większość z nich oferuje taką usługę. Nasz katalog Florida Medical Marijuana Treatment Centers (MMTCs) i Medical Marijuana Physicians może pomóc Ci zawęzić wybór i znaleźć odpowiedni zespół medyczny, który pomoże Ci w Twoich potrzebach zdrowotnych.

Z wszystkimi powyższymi informacjami na temat tego, jak uzyskać kartę medycznej marihuany, masz teraz pomysł, od czego zacząć. To może być długi proces, ale jeśli zapytasz innych, którzy używają jej holistycznie, to jest wart każdego kroku, aby być wolnym od bólu.

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...