26 mar 2022

Pytania dla sprzedawców w dyspensach

Pytania do budtenderów w dyspensie

Posted by Marijuana Doctors on 05/30/2017 in Zasoby dla dyspenserów

Zaktualizowano 30 stycznia 2019 r. Treści medyczne zweryfikowane przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jeśli mieszkasz w stanie, w którym zalegalizowano marihuanę, możesz skorzystać z usług ekspertów ds. jakości w branży konopi indyjskich, zwanych budtenderami. Są to eksperci, którzy doskonale znają wiele szczepów i odmian marihuany powszechnie dostępnych w sklepach z konopiami indyjskimi, a także odmiany lokalne lub własne. Nawet osoby, które palą marihuanę od lat, mogą skorzystać z wiedzy i wskazówek budtendera.

Aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać kolejne spotkanie z budtenderem, poniżej podajemy kilka rzeczy, o których warto pamiętać przy następnym spotkaniu.

Przed spotkaniem z budtenderem

Do sklepu budtendera zawsze wchodź z pewną dozą wiedzy. Czasami budtenderzy spotykają się z setkami osób dziennie, a Ty możesz im pomóc, przeprowadzając najpierw pewne badania, aby nie tłumaczyli Ci tylko podstaw.

Przed spotkaniem z budtenderem zawsze zapoznaj się z poniższymi informacjami:

    Zapoznaj się z menu: Większość dobrych sklepów ma na swojej stronie internetowej podstawowe menu, a także deklarację misji i historię. Dowiedz się trochę o historii sklepu i rodzajach oferowanych przez niego odmian, żebyś wiedział, czego się spodziewać. Poznaj rodzaje szczepów: Cannabis 101 to wiedza o różnicach między odmianami Indica, Sativa i Hybrid. Różnice te są ważne i zapewniają ci podstawową płaszczyznę porozumienia między tobą a sprzedawcą. Poznaj swoje potrzeby: Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jaki rodzaj marihuany będzie najlepiej odpowiadał twoim potrzebom, zrób listę kontrolną tego, czego oczekujesz od danej odmiany. Pamiętaj, aby przed wejściem wymienić wszystkie potrzeby medyczne, takie jak leczenie lęku lub bólu. Zapisz też, czy używasz marihuany jako środka nasennego czy porannego zastrzyku przed rozpoczęciem dnia. Kolejną ważną informacją jest częstotliwość zażywania - czy bierzesz wiele małych dawek, czy kilka większych? Zmierz swoją tolerancję: Bez względu na to, czy masz już doświadczenie, czy też nie masz go wcale, w rozmowie z budtenderem bądź szczery w kwestii swojej tolerancji na marihuanę i produkty z konopi. Z korzyścią dla Ciebie będzie dobranie czegoś odpowiedniego do Twojego poziomu doświadczenia, abyś mógł wybrać najlepszą dla siebie odmianę.

Pytania, które należy zadać barmanowi

    Jaki jest Twój ulubiony szczep? To dobry punkt wyjścia do rozmowy z budtenderem. To otwiera dialog i pozwala zorientować się w ich osobistych preferencjach. Należy pamiętać, że weterani marihuany mają prawdopodobnie znacznie większą tolerancję niż początkujący. Jeśli sam jesteś weteranem, możesz się na to zdecydować - ale jeśli dopiero zaczynasz przygodę z konopiami lub dopiero próbujesz, wybierz odmianę, która jest bardziej przystępna dla Twojego poziomu doświadczenia. Jaki jest "haj ciała"? Ogólna zasada mówi, że "haj ciała" odmiany jest odwrotnie proporcjonalny do jej "haju głowy". Oznacza to, że im bardziej intensywny jest haj w ciele, tym mniej intensywny będzie haj w głowie. Niektóre odmiany oferują zrównoważoną mieszankę, co jest dobrym rozwiązaniem dla doświadczonych użytkowników marihuany. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest wybór odmiany o silniejszym haju cielesnym. Silne uderzenie w głowę to często zbyt wiele dla początkujących. Jaka jest najlepsza opcja przyjmowania dla mnie? W miarę jak legalizacja marihuany rozprzestrzeniała się po całym kraju, innowacje w tej dziedzinie również uległy poprawie. Doprowadziło to do zwiększenia liczby sposobów, na jakie można spożywać marihuanę. Ponieważ coraz mniej osób jest zainteresowanych paleniem ze względu na negatywne skutki zdrowotne, opcje takie jak waporyzatory i kapsułki są bardziej dostępne - i bardziej akceptowane - niż kiedykolwiek. Zapytaj sprzedawcę, co zaleca dla Ciebie i dla każdej odmiany.
    Jaką ilość tego środka spożywczego powinienem zjeść? Mimo, że kanapki są doskonałą alternatywą dla palonej marihuany, istnieje problem z ich konsystencją. Dawki różnią się w zależności od kilku czynników, w tym metody gotowania i jakości partii. Wielu początkujących popełnia błąd, zjadając za dużo na raz. Dzięki rekomendacji dobrego budtendera możesz zacząć od właściwej dawki, bazując na swoich wcześniejszych doświadczeniach z konopiami. Jak to jest uprawiane? Wielu dobrych budtenderów jest dumnych z metod uprawy, jakie stosują ich hodowcy - zwłaszcza jeśli pochodzą ze świetnego sklepu, który szkoli ich w tym zakresie. Większość z nich z przyjemnością porozmawia na ten temat. Podstawowe rzeczy, które powinni wiedzieć, to czy odmiana jest organiczna, indoor czy outdoor. Każda z nich ma inny smak, który poznasz, gdy dojrzejesz w smakowaniu marihuany. Jest to również ważne pytanie ze względu na problem pestycydów w branży. Zapytaj, w jaki sposób rośliny są oczyszczane z resztek chemikaliów przed zbiorami. Jeśli nie wiedzą, może to oznaczać, że punkt sprzedaży nie przykłada się do tego zbytnio. Jak angażujesz się w życie społeczności lokalnej? Przedsiębiorstwa odgrywają ogromną rolę w lokalnym biznesie, i nie inaczej jest w przypadku marihuany. W rzeczywistości, biznesy związane z marihuaną są szczególnie lokalne, ponieważ ich istnienie zależy od prawa stanowego. Zapytaj, w jaki sposób sklep przyczynia się do rozwoju całej społeczności. Jeśli nie są pewni lub nie wnoszą wkładu, poinformuj ich o lokalnych wydarzeniach, które mogą ich zainteresować. Społeczna odpowiedzialność biznesu to ważna rzecz, którą powinna kultywować każda firma, a w przypadku sklepów z marihuaną jest ona szczególnie ważna ze względu na utrzymujące się wokół nich niesprawiedliwe piętno. Zaproponuj wolontariat, na przykład pracę w banku żywności. Jak mogę działać na rzecz pacjentów z medyczną marihuaną? Jeśli jesteś obecnie pacjentem medycznym i chcesz działać na rzecz praw pacjentów korzystających z medycznej marihuany, dobrym pomysłem może być omówienie tej kwestii z budtenderem, aby sprawdzić, czy jest sposób, w jaki możesz się zaangażować. Wiele dyspensarni prowadzi programy ambasadorskie, do których mogą dołączyć pacjenci i entuzjaści. Jeśli ich nie ma, zasugeruj, aby je stworzyli - takie programy mogą pomóc w zwiększeniu bazy klientów i pobudzić działania marketingowe. Jeśli szukasz pracy w branży medycznej marihuany, może to być dla ciebie także okazja do zdobycia doświadczenia. Jak mogę dowiedzieć się więcej? Wiele dyspensarni oferuje zajęcia edukacyjne, podczas których ludzie dowiadują się o korzyściach i zastosowaniach marihuany. Jest to kolejna okazja, abyś poszerzył swoje doświadczenie w branży i zauważył swój entuzjazm dla tego tematu. Jeśli jeszcze nie oferują zajęć edukacyjnych, możesz zasugerować, aby je przygotowali, a nawet zaoferować pomoc w ich organizacji.

Dowiedz się więcej

Aby dowiedzieć się więcej na temat medycznej marihuany, odwiedź nasz blog. Możesz także przejrzeć nasz katalog dystrybutorów marihuany w poszczególnych stanach, aby znaleźć w pobliżu siebie wykwalifikowanych producentów marihuany.

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...