29 sie 2016

Przegląd atrakcji turystycznych w okolicach Dziwnowa

Gdy zdecydujemy się na odwiedzenie Trzęsacza, pierwsze kroki powinniśmy skierować ku klifowi. Nie będziemy tego żałować, właśnie na klifie znajdują się bowiem ruiny kościoła, który wybudowano na przełomie czternastego i piętnastego wieku i który możemy dziś uznać za miejsce na poły legendarne.

Kościół był utrzymany w stylu gotyckim, a w momencie, w którym go budowano, znajdował się w odległości około dwóch kilometrów od znajdującej się w Trzęsaczu plaży. Ruiny do dziś budzą zainteresowanie i nie wynika ono wyłącznie z ich atrakcyjnego położenia. Trudno zachować obojętność również wobec licznych legend bezpośrednio związanych z tym miejscem. Jedna z najciekawszych opowiada o Zielenicy – bogini i córce Bałtyku. Jeśli wierzyć podaniom, Zielenica została pochowana na przykościelnym cmentarzu przez ówczesnego proboszcza, co, jak widać po stanie, w jakim dziś znajduje się kościół, nie podobało się jej ojcu.

Inna historia koncentruje się na losach kochanków, którzy nie mieli szans na ziemskie szczęście. Dziś jedno przybywa w postaci morskich fal, aby połączyć się z ukochaną spoczywającą na przykościelnym cmentarzu. Ponownie okazuje się więc, że miejsce pochówku nie przysłużyło się świątyni. Legend jest znacznie więcej, trudno więc dziwić się, że ruiny są chętnie odwiedzane. Warto się zresztą pośpieszyć. Dziś turyści mogą podziwiać wyłącznie południową ścianę świątyni, a i ta znajduje się już u szczytu klifu. Atrakcja ta jest unikatowa na skalę europejską, co również przemawia za zapoznaniem się z nią.

Jeśli wizyta w Trzęsaczu nie jest dla nas wystarczającym doznaniem, powinniśmy udać się na dziwnowską przystań pasażerską znajdującą się na Wybrzeżu Kościuszkowskim, a tam kupić bilet na rejs pozwalający nam na lepsze poznanie nie tylko Bałtyku, ale również Zatoki Kamieńskiej. Najciekawszym miastem w okolicy wydaje się być Kamień Pomorski, a zainteresowanie turystów nie jest w jego przypadku wcale bezpodstawne. W Kamieniu największą popularnością cieszy się obszar Starego Miasta wpisany zresztą do rejestru zabytków. Co ciekawe, historyczny układ przestrzenny centrum miasta można podziwiać do dziś. Najważniejszym zabytkiem jest niewątpliwie kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, choć nie można pominąć również gotyckiego ratusza, zabytkowych kamienic, Bramy Wolińskiej i Wieży Piastowskiej. W wieży mieści się też muzeum, w którym można podziwiać między innymi minerały, skamieniałości i pochodzące z kosmosu skały.

Zobacz również

Piwo z konopi

Piwo z konopi indyjskichPosted by Marijuana Doctors on 08/08/2017 in KonsumpcjaZaktualizowano 6 grudnia 2018 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A...